Ukážky ZŠ Lachova 4.11.2014, Bratislava

Skúšky IPOR 2.11.2014, Malacky
2. novembra 2014
Štvrtý ročník neoficiálnych Majstrovstiev Slovenska v Dog Miliary Parkure pozná svojich víťazov
22. novembra 2014

Na základnej škole Lachovej v Petržalke navštevujú tretiaci a štvrtáci krúžok Starostlivosť o psíka. Dozvedajú sa nové, zaujímavé a dôležité  informácie o psoch a starostlivosti o nich. Chodia venčiť psíkov z útulku alebo si ich pozvú do svojej školy. Ako prvých privítali dobrovoľníkov z Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády.

Prišli dvaja psovodi a štyria psíkovia. Veronika s krásnou border kóliou Asia-ou a Ladislav s bradáčom korenie a soľ Hardym spolu s dvoma malými bradáčmi, ktorí sa chceli hrať:) Psovodi nám rozprávali o svojej práci, o tom, ako im psi pomáhajú – teda ľuďom, ktorí sa stratili ale ich zasypalo pri nejakom nešťastí. Hľadali aj nás po celom školskom dvore a našťastie aj našli 🙂 Takýto záchranársky pes musí byť dobre vycvičený a dokáže naozaj veľa vecí. Preskakovali sa, váľali na zemi, cúvali, behali slalom – a to všetko na povel. Skúsili sme si to aj my – a veru, nie je ľahké udržať s nimi krok!

Síce k nám dobrovoľníci prišli nezištne a zadarmo, medzi deťmi sa vyzbieralo 20€, ktoré sme im odovzdali a veríme, že sme tak aspoň trošku pomohli dobrovoľníkom pri ich krásnej práci.

ĎAKUJEME!

vedúca krúžku Mgr. Margaréta Knapiková

ZŠ Lachova

Comments are closed.