Štvrtý ročník neoficiálnych Majstrovstiev Slovenska v Dog Miliary Parkure pozná svojich víťazov

Ukážky ZŠ Lachova 4.11.2014, Bratislava
4. novembra 2014
Budem záchranárom III. 26.4.2014, Hlohovec
31. decembra 2014

Dogmilitary parkuristi zdolali aj v tomto roku náročnú trať. Tento ročník sa mohol pochváliť aj početnou medzinárodnou účasťou.

Chladné jesenné ráno, hmla a zima zaliezajúca až do kosti. V diaľke prichádza sedemdesiat odvážlivcov, ktorí nedali prednosť teplej posteli a vydali sa zdolať náročnú trať pripravenú v štýle military.

Disciplína Dog Military Parkur nie je na Slovensku žiadnou novinkou. Paintballové ihrisko sa už štvrtýkrát stalo dejiskom neoficiálnych Majstrovstiev Slovenska v tejto disciplíne. O víťazstvo sa uchádzalo celkovo 70 pretekárov z 87 prihlásených. Podľa slov Ivety Lipovskej z Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády (BKZB) niektorých z prihlásených pravdepodobne odradilo novembrové počasie a dali prednosť teplej posteli.

Jesenný čas sa organizátorovi, ktorým je BKZB, osvedčil. „Novembrový termín pravdepodobne ostane fixný aj do ďalších ročníkov. Mám pocit, že nielen my ale aj pretekári to poňali ako rozlúčku so sezónou a ako záverečnú akciu v kynologickom kalendári. Počasie v novembri je presne v duchu „military“ a teda aj to je jeden z faktorov, ktorý umožňuje štartujúcim otestovať sa v extrémnych podmienkach. Ako organizátori sa snažíme, aby súťažiaci aj napriek zime mali možnosť sa zahriať, preto počas celého dňa prebiehajú doplnkové disciplíny a samozrejme funguje aj bufet s teplými nápojmi a jedlom,“ priblížila Lipovská. Viac..

FOTOGALÉRIA

FB stránka eventu

Comments are closed.