Chcem sa stať kynológom záchranárom

Každý záujemca o výcvik záchranárskeho psa si môže vybrať z dvoch možností – stať sa profesionálom v službách Polície či Horskej služby, alebo sa výcviku venovať ako dobrovoľník. Záujemca dobrovoľník si môže vybrať z viacerých dobrovoľníckych organizácii, ktoré pôsobia na území SR.  Výber organizácie treba prispôsobiť lokalite, v ktorej sa záujemca môže zúčastňovať tréningov. V prípade, že vo vybranej lokalite pôsobí viac záchranárskych brigád, treba zvážiť históriu organizácie (je predpoklad, že čím dlhšie sa organizácia venuje výcviku, tým viac skúseností bude mať), výsledky súťaží a skúšok, ostatné aktivity (účasť na pátracích akciách, organizovanie a účasť na cvičeniach, ukážkach pre verejnosť, charitatívnych akciách …).

Takže, čo treba urobiť ak ste si vybrali našu organizáciu a chcete sa stať členom?

Pre záchranársky výcvik sa hodí pes vyrovnaný, temperamentný a so silnou nervovou sústavou, ktorý by mal byť ľahko motivovateľný. Vhodnosť psa na výcvik vedia posúdiť naši skúsení výcvikári už po niekoľkých tréningoch. Ak si myslíte, že máte psíka vhodného pre tento výcvik, môžete sa prísť pozrieť na ktorýkoľvek z našich tréningov, kde si urobíte predstavu ako samotný výcvik prebieha. V utorky trénujeme na cvičisku v Ružinove zachranarskypes.sk/kontakt od cca 18,00 do 19,30 hod. poslušnosť a prekážky a každú nedeľu sme v teréne, kde našich psov pripravujeme na vyhľadávanie osôb v lese alebo ruine. Informáciu o mieste nedeľného tréningu si môžete vyžiadať na iveta.bkzb@gmail.com.

Noví záujemcovia by mali mať auto, vodičský preukaz a veľa trpezlivosti a času na nekončiacu prácu so psom.

V roku 2019 sme otvárili naše brány aj záujemcom bez psov. Tak ak máš chuť dozvedieť sa ako prebieha výcvik záchranárskych psov, chceš získať nové vedomosti a skúsenosti a rád by si pomáhal pri pátraní po nezvestných, napíš, zavolaj, príď!