Sústredenie práca vo výškach 12. – 15.6.2014, Končitá

Na Palube jednorožca bolo tento rok 6000 ľudí
1. júna 2014
Ukážky v júni
1. júla 2014

Po minuloročnej veľmi pozitívnej skúsenosti som sa aj tento rok odhodlal zúčastniť na sústredení organizovanom „spriatelenou záchranárskou brigádou“ zo Žiliny ( Psovodi záchranári Žilina SR) zameranom na výškové práce. Stretli sme sa vo štvrtok 12.06.2014 na Chate pod Končitou a bezodkladne začali budovať lanovú opičiu dráhu, na ktorej sme sa mnohí potrápili aj v piatok doobeda. Svalovica sa prihlásila bez meškania. Ale po obede sme už viseli na nedaľekej skale a snažili sa dostať k zranenému a zlaniť ho do bezpečia. Aby sa psíky a prasiatko nenudili, trénovali povedľa medzi skalami.

V sobotu nás čakal náš obľúbený banský výcvikový poligón v Novákoch. Tam si na nás Maťo vymyslel tímovú záchrannú akciu aj so psami. Prekonali sme v dvojiciach celú dráhu poligónu a zlanili sa so psami do šachty a následne jeden člen vyšplhal nahor a vytiahol „zraneného“ kolegu za sebou. Samozrejme len za pomoci materiálu, ktorý sme si vzali so sebou. Opäť super zážitok a u mňa aj načrenie do posledných silových zásob. 🙂 Preživší to večer oslávili pri ohni …

Nedeľa sa niesla v „oddychovom“ tempe. Prešli sme sa na skalu Končitá, ktorá nás za námahu odmenila krásnymi výhľadmi. Opäť som sa veľa priučil, potrénoval a vyskúšal si na vlastnej koži. Vrelá vďaka kamaráti zo Žiliny.

M. Mikulka

Comments are closed.