Pes sympaťák 26.5.2013, Rusovce

Seminár praktické vyhľadanie na ploche 17. – 19.5.2013, Malacky
19. mája 2013
Na palube jednorožca II. 1.6.2013, Bratislava
1. júna 2013

Po siedmich rokoch súťaž Pes sympaťák zmenila miesto konania. Zo záhrady pri Horárni v Horskom parku, ktorá jej už kapacitne nestačila, sa presťahovala na dunajskú hrádzu pri bufete Vyza. Vyčítať jej možno jediné – v nedeľu 26. mája ľudí trápil vytrvalý vietor. Za ten však organizátori skutočne nemohli… Pochvalu si naopak vyslúžilo prostredie, ktoré z hrádze pripomínajúcej hľadisko amfiteátra obklopeného prírodou umožnilo sledovať odrazu všetkým všetko.

Už tradične boli silným zážitkom príbehy súťažiacich, ktoré sem doviezli z útulkov. Bojazlivú Bessi našli pobehovať s maminou vo Veľkej Pake. Ešte nikdy nebola obklopená toľkými ľuďmi ako na súťaži. Od svojej ochrankyne z útulku v Orechovej Potôni sa nepohla ani na krok. Tá o nej povedala: „Má skvelú povahu. Keď si niekoho obľúbi, bude ho ľúbiť naveky.“ Bessi napokon vyhrala v kategórii najmladších psíkov. Maltézačka Molly bola na zaplakanie, keď sa do útulku dostala aj s piatimi mláďatkami. Zanedbaná, vnímaná ako stroj na šteniatka, ktorý mal prinášať necitlivému majiteľovi zisk… „Niekto rušil chov, vyhodil ich do poľa,“ priblížili osud sučky dievčence z útulku v Orechovej Potôni. Molly zabodovala v kategórii junior, kde získala zlatú medailu.

Titul Pes sympaťák pre rok 2013 získal Jacky, osemročný jack rusel Andrey Jaškovej, ktorý sa stal súčasne víťazom v kategórii veteránov. Očaril publikum natoľko, že mu dalo najviac hlasov.

Samozrejme, že chýbať sme nemohli ani my a hneď v úvode sme prítomným ukázali, čo všetko naši štvornohí zverenci dokážu…

Foto z akcie: https://gallery.lubosillit.sk/index.php?/category/46

Comments are closed.