Pátracia akcia 5.1.2015, Nitra – Dražovce

Budem záchranárom III. 26.4.2014, Hlohovec
31. decembra 2014
Pátracia akcia 24.1.2015, Hlohovec
24. januára 2015

Dňa 5.1. v podvečerných hodinách bola BKZB oslovená dispečingom Komplexnej centrálnej služby vo veci žiadosti o pomoc pri pátraní po 65 ročnom psychicky chorom mužovi z Nitry.  Z BKZB sa zúčastnili 2 psovodi (Matej Šiška a Lucia Valentovičová) s 2 psami (Arieta a Candy) a 1 člen IBHA. V zálohe boli ďalší členovia z BKZB a taktiež náš kolega a priateľ z IBHA – Ľuboš Satora s Cassinom, ktorí boli ochotní v prípade potreby pomôcť.
Chceme podotknúť, že členovia BKZB dorazili na miesto určenia ako prví zo záchranných zložiek, čo svedčí ako o rýchlej mobilizácii, tak aj o zložení členskej základne BKZB aj mimo Bratislavy.
V spolupráci s políciou sa určila stratégia prehľadávania našimi plošnými psami a do času, kým dorazil Braňo Stolarik z IBHA s bloodhoundkou Annie, náš člen – Matej Šiška v spolupráci s vyšetrovateľom zaistil pachovú vzorku nezvestnej osoby. Veľmi nás potešili chvály príslušníkov nitrianskej polície,
ktorí oceňovali rýchle nasadenie a profesionalitu dobrovoľných kynológov záchranárov pri pátraní, aj pri kontakte s príbuznými nezvestného.
Krátko po začatí pátrania našli nezvestnú osobu v neďalekej obci Dražovce príslušníci nitrianskej polície.
Veľmi sa tešíme z prvej úspešnej pátracej akcie roku 2015 a dúfame, že všetky ďalšie budú s podobným koncom.

M. Šiška

Comments are closed.