Pohár plemien 14.5.2016, Spálenište (CZ)

Budem záchranárom V. 30.4.2016, Stupava
11. apríla 2016
Ukážky máj/jún 2016, Bratislava
12. apríla 2016

Pohár plemien si tento rok odniesli domov Airedale teriéri!
Pretek, kde traja psi rovnakého plemena pracujú naraz – jeden na ruine, jeden na ploche a jeden na poslušnosti – sa konal 14.5. na Spáleništi. Mali sme s Hasskom tú česť byť členmi erdelieho tímu. Ginn Zlatý most – poslušnosť 96b. (100), Ernie Finta Star – ruina 117b. (130) a Hasso Zlatý most – plocha 115b. (130). Pretek bol až do poslednej chvíle napínavý, ale keďže väčšine tímov sa nepodarilo splniť všetky tri časti a naši erdeli podali vyrovnane kvalitný výkon, podarilo sa nám udržať vedenie až do konca a dokázali sme, že erdel je to najlepšie plemeno!
Na pretek som nastupovala s pocitom zdpovednosti a istou dávkou obavy, že ako najmenej skúsená časť tímu potopíme kolegov. Hassko ale podal v ťažkom (hoci rozlohou neveľkom) teréne pekný výkon, ktorý som mu tentokrát nepokazila. Plocha bola skutočne nepríjemná na pohyb, plná malinčia, popadaných vetiev ihličnatých stromov a mimo osi postupu musel pes sám prekonať cestu (s asi 20cm vrstvou vody) – sama som mala problém presúvať sa za figurantmi, keď ich Hassko vyštekával. Tento nepríjemný terén bol navyše väčšinu dňa po vetre. Možno práve preto našli všetkých figurantov len traja psi. (Poobede sa vietor otočil a tak bola len otázka času, kedy Hassa niekto na ploche prekoná – nakoniec sa to s prehľadom podarilo skúsenej Zlatej retrieverke – iste zaslúžene!) Hodnotenie pani rozhodkyne bolo veľmi motivujúce – páčil sa jej prejav psa, motivácia, pohyb a hlavne ocenila ovládateľnosť a našu súhru, čo si veľmi vážim.
Podujatie bolo skvelo zorganizované, časový harmonogram presne dodržaný, atmosféra výborná. Gratulujem Zlatým retrieverom na druhom mieste, Leopardím luisianským psom na treťom mieste a aj štvrtým maliňákom (s perfektnou poslušnosťou a ruinou)! A samozrejme ďakujem erdelom!!

J. Munková

FOTO

Comments are closed.