Pátracia akcia 8.8.2016, Veľké Orvište

Memoriál MUDr. O. Kráľovej – Mistríkovej 23.7.2016, B. Bystrica
12. apríla 2016
Pátracia akcia 14. – 22.8.2016, Piešťany
12. apríla 2016

Dňa 8.8. bola ponúknutá pomoc dobrovoľných zložiek pri pátraní po Pavlovi K. (65) z Veľkého Orvišťa (okr. Piešťany). Nezvestný mal silnú cukrovku a v skorých ranných hodinách odišiel z miesta trvalého pobytu na neznáme miesto. Doklady, mobilný telefón nechal taktiež doma. Nakoľko policajné pátranie bolo do poobedných hodín neúspešné, na ponuku zareagoval rodinný príslušník nezvestnej osoby so žiadosťou o pomoc.
Pátracej akcie sa zúčastnil 1 člen BKZB, 2 členovia IBHA, 5 členov KZB Trenčín a 3 členovia ATV club SLOVAKIA Rescue system.
Počas odoberania pachovej vzorky nezvestného sa pri dome pristavil miestny obyvateľ s informáciu, že nezvestného videl na kraji dediny, ale ten odmietal ísť s ním. Nakoľko policajná hliadka nebola v dosahu, psovodi záchranári šli na miesto posledného videnia, aby zabránili odchodu nezvestnej osoby. Osobu sa podarilo nájsť a peši odprevadiť domov. Bola jej taktiež poskytnutá predlekárska prvá pomoc.
Za ochotu, promptnosť a profesionalitu by som sa týmto veľmi rád poďakoval všetkým zúčastneným zložkám, ktoré sa v priebehu pár minút dokázali zmobilizovať a pomôcť pri pátraní.

M. Šiška

Comments are closed.