Pátracia akcia 28.2.2015, Bratislava – Krasňany

Pátracia akcia 24.1.2015, Hlohovec
24. januára 2015
Lavínové sústredenie 5. – 8.3.2015, Magurka (1050 m n. m.), Nízke Tatry
8. marca 2015

Členovia Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády (BKZB) sa v posledný februárový deň zúčastnili už v poradí tretej pátracej akcie tohto roka. BKZB sa ponúkla priamo rodine stratenej Heleny V. (37), ktorá odišla od priateľa bývajúceho v Krasňanoch s tým, že zanechala list na rozlúčku. Pátranie riadila BKZB v spolupráci s kolegami z SARDA, Alfa Rescue, dobrovoľníkmi z OZ VLK a s rodinnými príslušníkmi nezvestnej. Celkovo 20 zúčastnených bolo rozdelených do 3 pátracích skupín, z ktorých dve skupiny systémom rojnice prehľadávali priľahlé lesy a jedna skupina ruiny v areály bývalých muničných skladov. Prehľadávanie lesov a ruín a lesov trvalo cca 5 hodín, no bohužiaľ neúspešne.
Týmto sa však neskončila pomoc ponúknutá členom rodiny v hľadaní. Členovia BKZB spolu s rodičmi nezvestnej ďalej prehľadali lesopark v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa, 6 útulkov pre bezdomovcov a okolie dvoch bratislavských vlakových staníc. Počas tohto pátrania sa členom BKZB podarilo dostať informáciu (od bezdomovca a na inom mieste od príslušníka železničnej polície), že videli nezvestnú osobu živú v zlom psychickom stave pohybujúcu sa v centre hlavného mesta. Aj keď po dvanástich hodinách sme končili pátranie ako neúspešné, dali sme nádej, vieru a informácie rodine a polícii, ktorí už musia podniknúť ostatné kroky k nájdeniu nezvestnej.

Matej Šiška

http://www.cas.sk/clanok/309729/smutiacej-rodine-svitla-nadej-v-pripade-nezvestnej-heleny-nastal-zlom.html

Podľa informácii priamo od otca nezvestnej Heleny sa našla cca 2 mesiace po pátraní, ktoré organizovala BKZB. Našla sa vo vinohradníckej chatke smer BA-PK po prvej jarnej návšteve majiteľa. Pravdepodobne v čase hľadania (to bolo cca týždeň po stratení) už bola mŕtva.

Potvrdilo sa, že sa zvolila dobrá taktika prehľadávania, chatka bola 2-3 km od miesta prehľadávania jednej zásahovej skupiny.

Comments are closed.