XXVI. ročník súťaže s historickou technikou je za nami…

Memoriál MUDr. O.Kráľovej-Mistríkovej 23. – 25.8.2013
25. augusta 2013
Na Partizánskej lúke sa po tretí raz pomáhalo opusteným zvieratám
28. septembra 2013

Ak sa počasie vydarí, je to 50% úspechu akcie. Taký bol XXVI. ročník medzinárodnej súťaže s historickou hasičskou technikou. Prekrásne ráno a dopoludnie, príjemné stretnutia po roku. Už úvod súťažného dňa bol vynikajúci vďaka Hudbe ministerstva vnútra SR. Počstnosť historických zástav naznačovala, že sa bude diať niečo výnimočné. Po pochode mestskou časťou veľmi pekný, kultivovaný príhovor a otvorenie súťaže prednostkou úradu pani Gáfrikovou, poďakovanie zborom za pomoc počas tohtoročnej povodne starostkou Devína pani Kolkovou, tradičnom požehnaní súťaže našim farárom sa mohla začať súťaž za účasti “len” 15 zborov. Niekoľko stabilných účastníkov nám odlákali iné súťaže, konajúce sa v ten istý deň. Súťaž bola prerušená na necelú hodinu z dôvodu slávnostného odovzdávania ocenení k storočnici požiaru podhradia, ale nič to neubralo na dramatičnosti. Domáci DHZ Rusovce znova dokázali, že to so svojim strojom vedia, obhájili vlaňajšie prvenstvo pred DHZ Dúbravka a DHZ Senec, štvrtý bol DHZ Čunovo, všetko pod dozorom hosťujúcich rozhodcov. Najlepším zahraničným zborom bol Hanácky okrsok. Večer tradičné posedenie pri gitare, dlho do noci spomínanie, plány do budúcnosti.
Tým však podujatie neskončilo. V nedeľu časť zahraničných účastníkov si pozrela múzeum a pamätihodnosti Dunakiliti, časť vodnú elektráreň Čunovo. Po uprataní parku sme si mohli povedať: tak, a pekný víkend je za nami, snáď sme ani nemali zvíťaziť, to sa na hostiteľov nesluší. Ale čo s nami, keď sme dobrí…A okrem toho, nikto nechcel štartovať ako prvý, prinútili nás, tak čo ?!
Škoda, že sa takejto vydarenej akcie nezúčastnia verejnoprávne či komerčné obrazové média, i keď sú pozývané. Často idú desiatky kilometrov nasnímať šot so zlodejom medu, ktorého dobodali včely, a sem, čo je “za rohom” – to nehrozí. Ale aj na to už máme svoj plán pre budúci rok, ako ich prilákame.
A že toto medzinárodné podujatie takto dopadlo, za to patrí vďaka sponzorom, ktorí nám nezištne finančne pomohli. Bez ich pomoci by sme túto akciu jednoducho nemohli uskutočniť. Ďakujeme.

Zdroj: http://dhz.rusovce.info/?p=482

Comments are closed.