MS IRO 23. – 27.09.2015, Aalborg (DK)

Skúšky NSPZT 19. – 20.9.2015, Bratislava
20. septembra 2015
SOS pre zvieratká 3.10.2015, Bratislava
3. októbra 2015

Tento rok sme na MS IRO v Dánsku opäť poslali dvojčlennú výpravu v zložení Dáša Baňárová s Chesterom a Nika Kosáčová s Bordie…Dáši sa podarilo obsadiť 5. miesto spomedzi 54 účastníkov podľa RH FLB!

Naša výprava na MS IRO v Dánsku má už rozlosované. Dáša s Chesterom, nie veľmi šťastne, zase prví na poslušnosť vo štvrtok o 9:00. Špeciálka na ploche na nich čaká v piatok o 16:35. Nika s Bordou nastúpi na poslušnosť v piatok o 9:00 a na plochu v sobotu o 11:00. Držíme dievčatám silno palce a posielame zásielku s troškou šťastia, aby konečne obhájili svoje kvality aj na MS.

Prvé výsledky z MS IRO: Dáša nasadila vysokú laťku a z poslušnosti si odniesla 97 bodov!!!

FOTO POSLUŠNOSŤ

Naše dievčatá majú za sebou prvú časť MS. Nika získala na poslušnosti veľmi pekných 89 bodov a teda obe aj s Dášou sú stále v hre o hodnotené miesta. Dnes a zajtra na ne čakajú špeciálne práce.Dáši s Chesterom sa podarilo splniť limit!! So 150 bodmi je to zatiaľ štvrtá dvojica, ktorej sa na ploche podarilo prešplhať cez 140 bodov, čo svedčí o mimoriadnej náročnosti terénu a prísnom hodnotení výkonov. Všetci sme napätí ako sa umiestnia v celkovom hodnotení a nezabúdame samozrejme držať palce ešte Nike.

Dnešným doobedím sa pre naše dievčatá skončila súťažná časť na MS IRO. Nika na špeciálke za 96 bodov – dve nájdené osoby a jeden falošný nález (novinkou tento rok boli kúsky odevov rozmiestnené v priestore prehľadávanej plochy). Bordina pracovala výborne, falošné úkryty v lese natrénované ale nemáme. V hre teda ostáva už len Dáša, ktorá sa podľa aktuálneho hodnotenia nachádza na druhom mieste v celkovom poradí.

A už je dobojované…v konkurencii 54 psov z celého sveta sa Dáši s Chesterom podarilo na MS IRO v Dánsku získať fantastické 5. miesto (len 7 účastníkov na ploche splnilo skúškový limit)! Nika sa kvôli nesplnenému limitu na špeciálke do celkového hodnotenia nedostala, podľa súčtu bodov sa ale umiestnila na viac než slušnom 25. mieste. Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu a želáme šťastnú cestu domov.

FOTO

Comments are closed.