parallax background

Kooperačné cvičenie 14. – 15.10.2023, Teplička nad Váhom

Skúšky podľa NSPZT 8.10.2023, Rohožník
10. októbra 2023
Skúšky IPOR s medzinárodnou účasťou
8. novembra 2023

Uplynulý víkend (14. – 15.10.2023) sa 9 našich členov zúčastnilo Kooperačného cvičenia v Tepličke nad Váhom, ktoré zorganizoval Záchranný Systém Slovensko a Horská služba Malá Fatra -dobrovoľná organizácia. Cvičenia sa zúčastnilo 135 registrovaných účastníkov z dobrovoľníckych organizácií rôzneho zamerania z celého Slovenska a Čiech. Cieľom cvičenia bolo precvičiť kooperáciu a koordináciu tímov pri pátracích akciách.
V sobotu na „zahriatie“ boli pre zmiešané družstvá (kynológovia, DHZ, Horská služba) pripravené rôzne úlohy, ktoré mali preveriť pripravenosť tímov na prácu v teréne. Príjemným spestrením programu bol prílet záchranárskeho vrtuľníka, ktorý si mohli zblízka prezrieť nielen účastníci cvičenia, ale aj naši psi.
Po výdatnom obede sa začali prípravy na podvečernú simulovanú pátraciu akciu. Naši členovia zabezpečovali doprovod a navigáciu psovodom v zmiešaných kynologických tímoch (KZZ SR, Casavit RS a SARDA Slovakia) a veliteľské stanovisko pre kolegov z DRS KZB BB. V náročnom teréne sa nakoniec podarilo nájsť všetky stratené osoby a zabezpečiť všetkým bezpečný návrat na základňu.
V nedeľu program pokračoval workshopmi na rôzne zaujímavé témy (transportné techniky, prvá pomoc, komunikácia s KOS, drony, kynológia …). Jednou z tém bola aj Rádiokomunikácia, ktorú odprezentoval náš člen Peťo K.
Ďakujeme organizátorom za pozvanie a veríme, že sa na podobných prínosných akciách budeme stretávať pravidelne.

Comments are closed.